طراحی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل چیست

موبایل‌های هوشمند مانند کامپیوترها دارای نرم افزارها و برنامه‌های کاربردی مختلفی هستند. در دنیای تلفن‌های همراه، موبایل اپلیکیشن‌های اختصاصی یا به اختصار اَپ ها همان برنامه‌های کاربردی هستند که برای کسب‌و‌کار خاصی و با هدف خاصی طراحی شده‌اند تا روی تلفن‌های هوشمند اجرا شوند و به طور مستقیم و ملموس خواسته‌های کاربران را اجرا کنند. این برنامه‌ها از طریق سرویس‌های پخش مانند گوگل‌پلی، اپ‌استور و بازار قابل دریافت هستند. به طور مثال موبایل اپلیکیشن اختصاصی وین‌وین یک اپلیکیشن باشگاه مشتریان و پرداخت موبایلی است و کاربران با نصب این اپلیکیشن می‌توانندفروشگاه‌های عضو وین‌وین را بیابند، از طرح‌های تشویقی و تخفیفات آنها مطلع شوند، با مراجعه به آن فروشگاه‌ها با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود خرید کنند و بن‌های تخفیف که فروشنده برای آنها در‌نظر‌گرفته‌است را دریافت‌کنند.

 

مزایای اپلیکیشن

  • افزایش آگاهی از برند

وقتی کاربران از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند اپلیکیشن‌های نصب‌ شده روی موبایل خود را مدام می‌بینند، یا وقتی از اپلیکیشن خاصی استفاده می‌کنند آیتم‌های درون اپلیکیشن همواره در معرض دید آنهاست. مثلا به عکس زیر نگاه کنید. اگر کاربر در اپلیکیشن وین‌وین به دنبال رستوران خاصی باشد، رستوران‌های دیگر را نیز ناخواسته می‌بیند و نام آنها در ذهنش حک می‌شود.

 

  • افزایش بازدید وب‌سایت

بسیاری از کاربران با مشاهده نام شما در اپلیکیشن، به منظور افزایش اطلاعات، روی لینک‌های داخلی نرم‌افزار کلیک می‌کنند و وارد وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی شما می‌شوند. در نتیجه تعداد زیادی از مراجعات شما از طریق اپلیکیشن صورت می‌گیرد.

  • به ‌روز‌ بودن و متمایز بودن از رقبا

با فعال‌ بودن در یک موبایل اپلکیشن اختصاصی به کاربر نشان می‌دهید که کسب‌و‌کار شما مدرن است و همگام با روندهای روز دنیا پیش می‌رود. و از آنجا که کسب‌‌و‌کارهای کوچک کمتر به سمت موبایل اپلیکیشن‌های اختصاصی می‌روند، شما از رقبایتان به راحتی پیشی خواهید گرفت.

  • دسترسی‌پذیری سریع

 

برای دسترسی به موبایل اپلیکیشن، کافیست کاربر گوشی خود را بردارد و اپلیکیشن را باز کند. در‌حالی‌که برای دسترسی به سایت یا هر ابزار دیگری این فرایند طولانی‌تر است و ممکن است همواره در دسترس نباشد. کاربران از اینکه به راحتی بتوانند به خدمات مورد علاقه‌شان دسترسی داشته باشند به خوبی استقبال می‌کنند